Cihaz Odası Mimari ve İnşaatCihaz Odası Mimari ve İnşaat

Radyoloji Odası Zırhlama Uygulamaları, TAEK standartlarına göre Röntgen, Bilgisayarlı Tomografi, Anjiyografi odası kurşunlama – zırhlama uygulamaları firmamız deneyimli personeli tarafından yapılmaktadır. Projelerimiz Türkiye Atom enerjisi kurumu mevzuatı başta olmak üzere, yapı denetim uygulama ve yapı işleri mevzuatlarına uygun olarak Yüksek İnşat Mühendisi gözetim ve denetiminde yapılmaktadır.

RF Odası Uygulamaları, Manyetik Resonans çekimlerinde, MR tarayıcıları randımanlı çalışabilmek için RF (radyo frekans) yalıtımına ihtiyaç duymaktadır. MR tarayıcılarının çalışmasında teknik zorunluluk olan RF yalıtımı harici kaynaklardan oluşan RF sinyallerin , MR tarayıcılarının görüntü oluşturmak için üretip kullandığı RF sinyalleri ile etkileşime girmesinin engellemesi amacıyla ve MR tarafından üretilen RF sinyallerin oda dışına çıkarak yakınlardaki tıbbi cihazların çalışmasını etkilemesinin engellenmesi amacıyla uygulanmaktadır.


RF odası özel olarak tasarlanır. RF odalarında koruma bakır levhalar yada galvaniz paneller ile sağlanmaktadır. RF Kafesi uygulamalarımız firmamız bünyesinde bulunan Elektrik-Elektronik ve Fizik mühendislerinin ölçümleri ile doğru ve kusursuz olarak gerçekleştirilmektedir. Yine porjelermiz yapı denetim uygulama ve yapı işleri mevzutına uygun olarak yapılmaktadır.