• Deneyimli Kadro
  Kaliteli Hizmet
  Hızlı ve Etkili Çözüm
  MR Güvenlik Sistemleri
 • Danışmanlık Hizmetleri
 • Cihaz Odası Mimari ve İnşaat
 • Kişiye Özel Genetik Tarama Testleri

Neler Yapıyoruz


Biz Kimiz


MEDCON Sağlık Hizmetleri ekibi 15 yıllık sektörel deneyim ve uzmanlığı ile faaliyet gösterdiği tüm alanlarda halkımızın hayat kalitesini arttıracak, bilim insanları tarafından tercih edilen ürünleri sağlık sektörüne kazandırmaktadır. Firmamız medikal ve diagnostik alanda kendini ispatlamış firmaların Türkiye distribütörlüğünü ve yetkili satıcılığını yapmaktadır.

Daha Fazla
 • 27 Ekim 2017

  MEDCON, MR Güvenlik alanında önemli projelere imza atıyor

  MEDCON Tıbbi Cihazlar San. ve Tic. A.Ş. kurucusu Murat Kayıran ile çalışmaları hakkında...

 • 01 Aralık 2016

  ACT VENTURE PARTNERS Türkiye'de MEDCON'u tercih etti

  Hollanda Merkezli Teknoloji ticarileştirme odaklı bir risk sermayesi fonu olan...

 • 19 Kasım 2016

  MEDCON Tıbbi Cihazlar sektöre "Merhaba" dedi

  Sektöre yeni “merhaba” diyen MEDCON Tıbbi Cihazlar San. ve Tic. A.Ş. kurucusu Murat KAYIRAN ile bir söyleşi...


Neden MR Uyumlu Aksesuarlar?


MR Sistemleri özel güvenlik prosedürleri gerektiren ekipmanlardan oluşan pahalı ileri düzey teşhis cihazlarıdır. MR sistemlerinde çok güçlü mıknatıslar kullanılmaktadır bu nedenden dolayı MR görüntülemenin, canlı organizma üzerinde şu ana kadar kanıtlanmış herhangi bir zararı yoktur. Ancak MR güvenlik kurallarına uyulmaması durumunda MR cihazı yaralanma, can kaybı veya pahalı cihaz hasarlarına yol açabilmektedir. Çekim yapılacak odaya vücut içerisinde veya MR uyumlu olmayan ekipmanlarla özellikle Ferromanyetik (Kuvvetli biçimde mıknatıslardan etkilenen) Demir, Nikel, Kobalt ve alaşımlarını içeren malzemelerle girmek hasta ve görevli personel için ciddi, hatta ölümcül kazalara sebep olabilmektedir.

Dünya genelinde yapılan araştırmalar MR ile ilgili yaralanmalar ve meydana gelmiş ölümlerin çoğunun oluşturulan güvenlik kurallarına uyulmaması sonucu oluştuğunu göstermektedir.

Kalp pili, kardiyak defibrilatör cihazları, metalik kalp kapağı protezi, İşitme cihazı, orta kulak tüpü bulunanlar ile tüm nörostimülatör aygıt taşıyanlar, anevrizma klipleri olanlar, kemik stimülatörleri ile elektronik ilaç pompası taşıyanlar, kateter ve damar stenti takılanlar, metalden yapılmış her türlü cihaz ve eşya ile cep telefonları, kredi kartları, saatler, toka, metal fragmanlar ve diğer elektronik aygıtlar inceleme odasına sokulmazlar.

MR eşliğinde kullanılması gereken tıbbi malzeme ve cihazların da MR ile uyumlu olması gerekmektedir.